fbpx

Jalalabade probleemid

 

 

Jalalabade probleemid ja neid ennetavad Joondavad sokid

Jalalabade muutused, mida nimetatakse ka ortopeedilisteks defektideks, on kas kaasasündinud või omandatud elu jooksul, näiteks vigastuste, haiguste, põletike või ebatavalise koormuse tõttu.

 

Levinumad jalalabadega seotud probleemid on:

• suure varba nukk ehk hallux valgusjalgade ortopeediline seisund, kus suure varba liiges nihkub väljapoole ja põhjustab varba kõverdumist teiste varvaste suunas. See põhjustab suure varba põhiliigese piirkonnas väljaulatuva luulise nuki tekkimist. Nukk võib olla ka valus, eriti kitsastes jalanõudes.

• kõverad varbadtekivad kui varvas fikseerub kõveras asendis. Peamiseks põhjuseks liiga kitsaste jalatsite kandmine, mis hoiab jalgu ebaloomulikus asendis.

 


• haamervarbad –
teise, kolmanda, neljanda ja viienda varba deformatsioon. Põhjuseks ebavõrdselt arenenud lihased ja mittesobivate jalanõude kandmine – kõrged kontsad, kitsa ninaga kingad.


• varbakramp
peamine põhjus väsinud, ülekoormuses jalad ja kitsad ebamugavad jalatsid. Põhjuseks võivad olla ka elektrolüütide tasakaalu häired.

 

• konnasilmadtekivad tavaliselt jala või varvaste surve- või hõõrdekohtades. Põhjuseks kitsad ebamugavad jalatsid, jalalabade deformatsioonid (näit kõverad varbad) ja korduv tegevus (näit teatud spordiala või pidev seismine).

 

• lamenenud jalavõlv e lampjalgsus  – kaasasündinud või omandatud muundus. Põhjuseks nii närvi- ja lihasehäired kui ka ebasobivate jalanõude kandmine. Peamised vaevused on ülekoormusest tingitud väsimusvalud labajala sise- ja välisküljel, päka ja kanna piirkonnas.

 

 

 


• plantaarfastsiit
talla all asuva paksu fastsia ehk sidekirme põletik, mis tekib ülekoormuse ja sagedaste väikeste traumade tõttu.

 

• kukekannusluuline väljakasv kandluu piirkonnas, mis võib põhjustada valu, eriti kõndides või seistes. Tekib tavaliselt kroonilise stressi tulemusel kannale või plantaarfastsiidi tagajärjel sideme kinnituskohale.

 

Välismõjudest põhjustatud deformatsioonide ärahoidmiseks on oluline jalgu korralikult ja regulaarselt hooldada.

Arenenud ja väljakujunenud deformatsioonide puhul on vajalik raviarsti täpne diagnoos ja määratud ravi, mis võib hõlmata füsioteraapiat ja harjutusi, põletikuvastaseid ravimeid või äärmuslikel juhtudel operatsiooni.

 

Tutvu siin jalalabasid ja varbaid korrigeerivate Joondavate ja lõdvestavate sokkidega. Sokid on mõeldud kandmiseks kodusel taastaval puhkehetkel. Tänu erilisele disainile mõjuvad unikaalsed sokid justnagu teraapiline venitus ja massaaž, vabastades pingeid ja väsimust ning aidates ennetada ja leevendada jalalabadega seotud probleeme – näiteks jalalaba muutunud kuju, suure varba nukk `hallux valgus` ja kannavalu. Sokid sobivad hästi ka sportlastele.