fbpx

Joogaga alustaja esmatarbed – milliseid vahendeid vajan joogaks

Joogaga alustaja esmatarbed

Joogaga alustamiseks on kõige olulisem hea joogamatt.
Joogamatt mõjutab sinu trenni kvaliteeti, sinu heaolu ja tulemust. Hea matt tagab parema haarduvuse, pehmenduse ja soorituse.
Joogastuudios võivad olla matid kasutamiseks, kuid oma matt on alati parim. Ja kui sul on matt kodus, siis saad teha joogat igal ajal ja ei pea ootama trenniaega. Oma matt on ka hügieeni vaatest parim.

Matti valides pööra tähelepanu 5 olulisele asjale: paksusele, pikkusele, haarduvusele, materjalile ja materjali puhtusele.

  • Paksus: Joogamati paksus vali vastavalt joogastiilile. Õhem matt (4 – 5 mm) pakub paremat tasakaalu, paksem (6mm) aga pehmendust. Rahulikuma joogastiili  puhul vali paksem matt.
  • Pikkus: Joogamatt peaks olema sinust pikem, et mahuksid ilusti matile selili ära ja ei peaks liiga palju end sättima iga asendi puhul.
  • Materjal: algajale sobib pehmema rahulikuma joogastiili puhul tpe materjalist matt, samuti ka pvc ja korkmatt. Intensiivsema joogastiili puhul sobib hästi pvc-, kork- või kautšukmatt.
  • Haarduvus: Kautšuk ja kork on kõige haarduvama pinnaga materjalid, kõige libisemiskindlamad.
    Kuid samas niiskena väheneb kõigi mattide haarduvus ja siin tuleb appi joogarätik (vt allpool).
  • Puhtus: Vali joogamatt, mille materjal on puhtuselt kontrollitud ja ei eralda mürkaineid.

Vaata kõiki joogamatte siin.

Joogariided

Joogaks sobivad elastsest materjalist riided, mis venivad ja ei piira liikumist, eriti jälgi liigeste piirkonda ja vöökohta. Samuti peavad riided olema hingavast materjalist.

Vali omale sobivad riided vastavalt joogastiilile. Intensiivse praktika jaoks vali liibuvamad riided. Avaramad riided sobivad rahulikuma stiili puhul, kuid lõige peab olema selline, et ümberpööratud asendites (jalad õhus) ei vajuks laiad püksid näo peale.

Vaata joogariideid siin.


Joogarätik                Väike joogarätik

Joogarätik on eriti oluline higistamaajava joogastiili korral ja hot joogas, et katta mati pind ja imada higi. Nii väldid libisemist ja vigastuste riski. Joogarätik imab kogu niiskuse endasse ja tekib haarduv pind.

Oluline on valida spetsiaalselt joogaks mõeldud mikrofiibrist matikate, mis imab endasse niiskuse ja parandab haarduvust ning samuti ei lähe mati peal kortsu, sest liibub vastu matti. Enne tunni algust piserda veidi matti või rätikut veega, nii kinnitub joogarätik paremini mati külge.

Joogarätikud on kahes mõõdus: väikesed ja mati suuruses.
Väike joogarätik sobib: näo kuivatamiseks ja hügieeni eesmärgil näo alla asetamiseks. Kui peopesad on niisked, saab räti asetada käte alla libisemise vältimiseks. Mati mõõdus joogarätik katab terve mati.
Matikate on ka hea viis hügieenilise pinna loomiseks. See on ideaalne kasutamiseks joogastuudios, kui sul ei ole oma matti kaasas või kui sa ei soovi iga kord matti pesta peale higistamaajavat trenni.

Vaata matikatteid siin.


Joogarihm e joogavöö


Joogarihm või joogavöö aitab suurendada ulatuvust, parandada paindlikkust ja joondumist. Rihm on hea abivahend istuvates ettepainutustes kui sa ei ulatu jalgadeni. Rihma saab panna ümber jalalabade ja end venituses sirge seljaga sügavamale aidata.

Rihma on hea kasutada ka meditatsiooniasendi stabiliseerimiseks ja selja toestamiseks. Selleks istu ristatud jalgadega asendis ja kinnita rihm ümber selja ja põlvede.

Vaata joogavöösid siin.

 

Jooga rullpadi ehk polster Rullpadi

Rullpatja saab kasutada väga erineval moel paljudes asendites. Jooga rullpadi pakub head tuge just asenditesse süvenemisel ja lõdvestumisel.
Näiteks selili lõdvestumisel põlvede all, et pinges alaselg puhkaks. Või lihtsas poolturiseisus vaagna tõstmiseks. Põlvili ja selili tahapainutustes toestuseks.

Vaata rullpatju siin.

 

Veepudel

Jooga praktiseerimisel on oluline püsida hüdreeritud, olenemata joogastiilist. Vali plastikuvaba klaasist veepudel, mis ei eralda vette plastiku üliväikseid osakesi! Vaata veepudeleid siin.

Võta ühendust!

Kui joogavarustuse valimisel vajad abi, siis kirjuta meile julgelt: info@joogapood.ee. Aitame valida Sulle kõige sobivamad tooted.